Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

pimood, makyaj bazı, makyaj bazı fiyatları, en iyi makyaj bazı, makyaj bazı önerileri, makyaj öncesi baz, makyaj bazı ne işe yarar, makyaj bazı nasıl kullanılır, makyaj bazı yerine ne kullanılabilir, far bazı, gözenek sıkıştırıcı makyaj bazı

MAKYAJ BAZI NEDİR? NASIL KULLANILIR?

Makyaj bazı, fondöten uygulamasından önce cilde sürülen, makyajın sabit ve gün içerisinde daha dayanıklı olmasını sağlayan bir kozmetik üründür. Makyaj bazı fondötenin kapatıcılığına destek olduğu gibi, ciltteki renk farklılıklarını da ortadan kaldırır. Makyaj bazı ne işe yarar diyenlere kısaca yanıt verdikten sonra, makyaj bazı nasıl kullanılır, kısmına geçebiliriz. 


 

 

Makyaj bazı her profesyonel makyajda mutlaka uygulanan, günlük makyaj uygulamasında da tercihe göre kullanılan bir üründür. Ancak problemli ve sivilceli bir cilde sahipseniz, makyajınızın kusursuzluğu için kullanmanız önerilir. Makyaj bazı kullanılmayan günlerde ise makyaj öncesi cildin sağlıklı görünmesi açısından nemlendirici mutlaka sürülmelidir. Şimdi makyaj bazı nasıl kullanılır sorusuna cevap bulalım. 

 

Makyaj Bazı Kullanmanın Püf Noktaları

Yoğun iş temposunda ve günlük koşturmacalarında kadınlar için iyi, sağlıklı ve dinamik görünmek oldukça önemlidir. Bu nedenle makyajın kalıcılığı ve makyaj ürünlerinin performansları da bu konuda önemli rol oynar. Akmış, dağılmış bir makyaj ve yağlı görünen bir ciltle hiçbir kadın günü bitirmeyi tercih etmez. O nedenle makyaj bazı kullanmak her kadının makyaj uygulamaları alanındaki kurtarıcısı olur. Makyaj bazı kullanmanın önemli püf noktalarından biri ürünün temiz cilde uygulanması, bir diğeri de cilt tipine göre uygun makyaj bazının seçilmesidir. Cilt tipine göre makyaj bazı kısmına geçmeden önce makyaj bazı uygulamasından bahsedeyim. Temiz cildinize isterseniz fırça yardımıyla, isterseniz süngerle, isterseniz de parmaklarınızla sürebilirsiniz. Çok ince bir tabaka halinde makyaj öncesi baz uygulaması yapılır. Bazın homojen şekilde tüm yüze dağıtılması önemlidir. 


 

 

 

Göz altı derisi oldukça hassas ve ince bir yüzey olduğu için oraya sürülmemesini öneririm. Ayrıca temiz cildinize makyaj bazı uyguladıktan sonra, bazın kuruması ve cildin tamamen bazı emmesi için fondöten aşamasına geçmeden bir kaç dakika beklemeniz iyi olacaktır. 

 

Göz altı kapatıcıları ile ilgili yazımızı henüz okumadıysanız, tıklayın.

 

 

Cilt Tipinize Uygun Makyaj Bazını Seçin!

Makyaj bazı seçiminden önce cilt tipinizi iyi tanımanız gerekir. Yağlı mı, kuru mu, karma cilt tipine mi sahipsiniz? Cildinizde kızarıklıklar, lekeler, renk farklılıkları mı var? İnce çizgileriniz mi belirgin hale gelmeye başladı? Cildiniz mat ve sağlıksız mı görünüyor? Tüm bu cilt yapılarına ve problemlerine cevap veren en iyi makyaj bazı ürününü bulmanız, makyaj performansı açısından oldukça önemlidir. Cilt tipi ve cilt problemlerine göre kategorize edilmiş ve en iyi sonucu alabileceğiniz makyaj bazı önerileri ile yazıma devam ediyorum. Farklı makyaj bazı fiyatları ile karşımıza çıkan ürünlerden hangisi sizin cildinizde iyi performans sergileyecek, zaman içersinde deneyerek karar vermenizi öneririm.

 

Yağlı Ciltler İçin Makyaj Bazı Önerileri


Yağlı bir cildiniz varsa ve kısa süre sonra makyajlı cildiniz parlama yapıyorsa, Lancôme'un Prep & Matte matlaştırıcı makyaj bazını kullanabilirsiniz. Parlama sorununa çözüm olacağını göreceksiniz.

 

 

 

 

 

Mat ve Solgun Ciltler İçin Makyaj Bazı Önerileri

 

Cildiniz mat ve solgun görünüyorsa, daha ışıltılı bir cilt görüntüsüne ulaşmak istiyorsanız, YSL Beauty Touche Eclat Blur Primer tam size göre bir ürün olabilir. Cildinize doğal bir ışık veren ürün, ciltteki gözenekleri ve ince çizgileri de gizleme özelliğine sahip.

 

 

 

Bronz görünümlü ışıltılı makyaj uygulaması için, yazımıza tıklayın.

 

Sivilceler ve Cilt Kızarıklıkları İçin Makyaj Bazı Önerileri

 

Akneli bir cilt tipiniz varsa, cilt kızarıklıkları ile başınız dertte ise, o zaman Maybelline New York Face Studio Prime Kızarıklık Önleyici makyaj bazı ile tanışmanızı öneririm. Akne ve kızarıklıklardan ötürü ciltte oluşan renk farklılıklarını sıfırlayarak kusursuz makyaja ilk adımı atmanızı sağlayacaktır.

 


 

 

Cilt Bakım Etkili Makyaj Bazı Önerileri

 

Marshmellow tadında harika bir ürünle daha sizi buluşturmak isterim. NYX Professional Makeup Marshmellow Primer ile makyaj bazı kullanırken aynı zamanda cilt bakım etkisini de yüzünüzde yaşayacaksınız. Böylece daha canlı ve ışıldayan bir cilde kolayca sahip olacaksınız.

 


 

Etiketler: makyaj bazı, makyaj bazı fiyatları, en iyi makyaj bazı, makyaj bazı önerileri, makyaj öncesi baz, makyaj bazı ne işe yarar, makyaj bazı nasıl kullanılır, makyaj bazı yerine ne kullanılabilir, far bazı, gözenek sıkıştırıcı makyaj bazı
Haziran 07, 2021
Listeye dön