Kızıl Saç Renginin En Kışkırtıcı Tonları

pimood, kızıl saç, kızıl saç rengi, kızıl kahve saç boyası, kızıl saç tonları, bakır kahve saç rengi, kızıl kahve saç rengi, kızıl tonları, kızıl kestane saç rengi, koyu kızıl saç boyası, koyu kızıl

KIZIL SAÇ RENGİNİN EN KIŞKIRTICI TONLARI

 

Kızıl saç fanatiklerinden misiniz yoksa kızıl saçı asla kullanamam diyenlerden mi? Açıkçası ben kırmızıya dönük kızıl saçları çok iddialı buluyorum ve kullanamam diyorum ama kızıl kestane saç rengi ya da daha koyu kızıl tonlar bana daha yakın geliyor. Tabi bakır, kırmızı tonlarında kızıl saç rengi kullanan ve müthiş yakışan kadınlara da hayranlıkla bakıyorum. Kızıl saç rengi kullanımı zor olsa da, ışıltısı ve farklı tonlarıyla aslında her ten rengine uyabilecek bir seçim oluyor çoğu zaman. Saç boyası markaları da birbirinden farklı kızıl saç tonları ile kadınları mest ederken, renklerin ruhundaki kışkırtıcılığa da karşı konulamıyor.

 

Şimdi kızıl saç renginin en kışkırtıcı tonları ile buluşmaya hazır mısınız? Bu yazıda size bu konuda bir nebze fikir vermeye çalışacağım. Teninize en uygun kızıl tonu bulmak da size kalıyor tabiki. :)

 


“2021 Yazının En İyi Saç Renkleri” ni merak ediyorsanız, yazımıza tıklayın


Bakır Saç Rengi

 

Kızıl tonlar arasında saydığımız bakır saç rengi oldukça iddialı ve cazibeli saç renklerinden biridir. Ama bu saçın bir o kadar da kullanımı zordur. Boyandıktan kısa süre sonra akar ve saç ilk günkü canlılığını kaybeder. Bu rengi tercih eden kişinin canlı bir görünüme sahip olması için sürekli makyaj yapması gerekir. Çünkü bakır saç rengi, tonu gereği yüzü soluk gösterebilir.

Özellikle açık tenli ve açık göz rengine sahip hanımlara çok yakışacak bu ton, gerçekten günlük bakımına ve makyajına önem veren hanımların kullanması gereken bir saç rengi olduğunu düşünüyorum. Yoksa sizi olduğunuzdan soluk ve enerjisiz gösterecektir. Ama bu rengi hakkıyla kullandığınızda inanılmaz bir cazibe ile gününüzü geçirmeniz kaçınılmaz olacaktır.
 

Bakır Kahve Saç Rengi

 

Bakır saç rengine göre kullanımı daha rahat olan, kahverengi tonlarına daha yakın bakır kahve saç rengi yine bakırın ışıltısını üzerinde taşıdığı gibi daha doğal ve iddiasız bir tondur. Bakırın verdiği hafif kızıllık kahverengi yoğunluğunda saça hoş bir parıltı katar. Bakır saç rengi kadar çok makyaj gerektirmez. Bakır kahve saç rengi boyandıktan hemen sonra iki, üç yıkamada akmaz. Kullanım ömrü daha uzun bir renktir. Daha doğal bir görünüme sahip olmak isteyen hanımlar için ideal bir seçim olacaktır.

 


“Göz Altı Kapatıcılarını Doğru Kullanıyor musunuz?” öğrenmek istiyorsanız, yazımıza tıklayın. 

Kızıl Kestane Saç Rengi

 

Yine bir kahverengi kızıl karışım tonuyla başbaşayız. Kızıl kestane saç rengi kestane tonundaki saçın kızıl ışıltılarla hereketlendiği bir saç rengidir. İsteğe bağlı kızılı da fazla olabilir, kahverengi tonu da. Koyu olmasına rağmen iddialı ve cazibeli bir renktir. Kızıl tonları arasında sıkça tercih edilir. Hemen her ten rengine yakışır bu renk, sizin de denemeleriniz arasında yer vereceğiniz seçimlerden biri olabilir. 

  

Koyu Kızıl Saç Rengi

 

Kızılı hakkıyla kullanayım diyenlerdenseniz, kızıl tonları ile aranız da iyi ise, koyu kızıl saç rengi de sizin için güzel bir seçim olacaktır. Evet bu ton da çabuk akabilir ve sık aralıklarla saçınızı boyamanız gerekebilir. Ama kızıl renginden vazgeçemeyenlerdenseniz, gülü seven dikenine katlanır mottosundan güç alın ve koyu kızıl saç boyası ile yeni bir maceraya başlayın derim. :) 

 


Kızıl tonların hemen hepsi saçınızı sık boyamayı ve saçınıza sürekli bakım yapmayı gerektiren boya tercihlerindendir. O nedenle saçınızın yıpranmaması için bu tonlara geçiş yaparken yada boya devamlılığında, ya iyi bir kuaförden destek almanızı ya da kaliteli saç boyaları ile saçınızı boyamanızı öneririm. Sonrasında tabiki saç bakım ürünleri, saç bakım kremleri ile saçınızın nemini ve yumuşaklığını korumanız da yine önemli bir unsurdur. Bir de boyanan saç her ne yapılırsa yapılsın yine de zarar gördüğünden, kısa aralıklarla saçlarınızın uçlarından kesim yaptırmanız saça canlılık ve güç katacaktır. İddialı renkler hakkıyla kullanıldığında cazibe kaçınılmazsa, bu hakkı onlara vermek gerekir. :)

 

“8 Adımda Işıldayan ve Bronz Görünümlü Makyaj” için, tıklayın. 
Etiketler: kızıl saç, kızıl saç rengi, kızıl kahve saç boyası, kızıl saç tonları, bakır kahve saç rengi, kızıl kahve saç rengi, kızıl tonları, kızıl kestane saç rengi, koyu kızıl saç boyası, koyu kızıl
Ağustos 26, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR