Göz Altı Kapatıcılarını Doğru Kullanıyor Musunuz?

Pimood, göz altı kapatıcısı, kapatıcı, en iyi göz altı kapatıcısı, gözaltı kapatıcı, kapatıcı önerileri, göz altı kapatıcısı öneri, göz altı kapatıcı nasıl kullanılır, göz altı kapatıcı nasıl seçilir, concealer önerisi

GÖZ ALTI KAPATICILARINI DOĞRU KULLANIYOR MUSUNUZ?

Benim gibi inanıyorum ki bazılarınız da göz altı halkaları ile oldukça fazla sorun yaşıyorsunuz. Benim için oldum olası göz altı morlukları problem teşkil etmiştir. Kesin çözümünü maalesef bulamadığım ve sadece genç yaşlarımdan itibaren göz altı kapatıcısı ile iyi bir ikili olduğumuz doğrudur. Göz altı gibi hassas bir bölgenin bu kadar uygulamaya maruz kalması da tabi ki çok tercih edilir bir durum değil. Ama göz altı morlukları ile yaşamanın zorluğunu, ifadenizde her daim var olan yorgunluğu silemediğiniz için, “uykusuz mu kaldın?” gibi sorulara cevap vermek zorunda kalmanın hissettirdiği sıkıntıyı benim gibi yaşayan bilir. En kötüsü de kendinizi iyi hissetseniz de koyu halkalardan dolayı yorgun görünmek ve bu nedenle kapatıcı sürmeden dışarı çıkamamak. Makyaj yaparken iyi bir gözaltı kapatıcı ürünü seçmek ve onu doğru bir şekilde uygulamak oldukça önemli. Bu yazımda size doğru bir göz altı kapatıcı nasıl seçilir ve nasıl uygulanır? bunlardan bahsetmek istiyorum ve arada sunacağım göz altı kapatıcısı önerileri ile belki siz de iyi tecrübeler yaşarsınız ve paylaşırsınız. 

8 Adımda Işıldayan ve Bronz Görünümlü Makyaj için Tıklayın

Göz Altı Kapatıcısı Nedir?

Göz altı kapatıcısı makyaj çantalarının sihirli silgisi gibidir. Doğru kullanıldığında mucizeler yaratan ancak yanlış kullanıma da oldukça açık bir üründür. Göz altı kapatıcısı olarak kullanılan ürün aynı zamanda concealer olarak da yüzdeki kızarıklıklar veya sivilceler üzerinde de etkilidir. Makyaj esnasında tam da fondöten kullanımından sonra yerini alan göz altı kapatıcısı ile aydınlık ve fresh bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Ama gözaltı kapatıcı seçimi için nelere dikkat etmelisiniz, bir bakalım. 

 

Cilt Tonunuza Göre Göz Altı Kapatıcısını Nasıl Seçmelisiniz? 

Burada göz altı kapatıcısı seçimi yaparken öncelikle cilt tonunuzu hedef almalısınız. Genellikle kullandığınız fondöten ya da BB krem ne tondaysa ya o tonlarda ya da daha aydınlık görünmek için bir ya da en fazla iki ton açık olacak şekilde bir seçim yapmalısınız. Daha açığı oldukça yapay duracaktır. Makyajda asıl unsurun doğal görünümden uzaklaşmamak olduğuna inananlardanım. O nedenle çok dikkat çeken, teninizden çok açık tonda seçeceğiniz bir concealer ile doğru sonucu alamazsınız.

 

 

Yapısına Göre Göz Altı Kapatıcı Önerileri 

Kapatıcı özelliği yüksek olan, daha ince yapıda bir göz altı kapatıcısı seçmek kullanım açısından da, doğal duruş açısından da oldukça önemli. İster stick kapatıcı olsun ister likit kapatıcı olsun bunu en doğru şekilde göz altına yedirmek gerekir. İnce yapılı bir ürün tercih edilirse uygulamada işiniz biraz daha kolaylaşabilir. Sizin için bir kaç tane concealer önerisi hazırladım. Denemediyseniz denemenizi öneririm.

 

1- Nars Radiant Creamy Kapatıcı

Göz çevresine uygulanabileceği gibi yüzün farklı bölgelerinde de kullanılabiliyor. Hataları kusursuzca kapatıp, yüze aydınlık bir görünüm sağlıyor. 

 

 

2- Note BB Göz Altı Kapatıcısı

Göz altını aydınlatırken doğal görüntünüzü bozmayacak hem besleyici hem de nemlendirme özelliği taşıyan başarılı bir ürün olarak tanımlayabilirim.

 

 

3- L'Oréal Paris Infaillible Kapatıcı

Bu ürün de yine tüm yüzde uygulanabilir özelliğe sahip. Kapatıcı özelliği yüksek olmasına karşın göz altı çizgilerinin içine dolmaması güzel bir tercih nedeni olabilir. 

 

 

4- Maybelline New York Fit Me Concealer

Hafif yapılı formülüyle ciltte yokmuş hissi yaratırken, mat görünümü ile parlama da yapmıyor. Çok yoğun bir ürün istemeyenler için uygun olabilir. 

 

 

Adım Adım Göz Altı Kapatıcı Sürme Teknikleri

Makyaja geçmeden önce, cildinizi iyi bir şekilde temizlediğinizden emin olun. Sonrasında nemlendirme işlemi, makyaj bazı uygulaması ve dengeli fondöten ya da BB Krem dağılımı ile göz altı kapatıcısı kullanım aşamasına gelin. Burada seçtiğiniz ürünü fırçasıyla gözünüzün hemen altından başlayacak ve ters üçgen oluşturacak şekilde sürün. Sonrasında yüzük parmağınız ya da bir makyaj süngeri yardımıyla tampon hareketlerle dengeli bir şekilde dağıtmaya başlayın. Neredeyse yanağınızın ortasına kadar concealerı dağıtın. 

 

 

Çizgi oluşmaması ve deride birikim yapmaması için dengeli ve ince bir şekilde dağıtmanız önemli. Aynada yeteri kadar kapandığına ikna olursanız, göz makyajınıza başlayabilisiniz. Far, likit ve rimel uygulamasından sonra tekrar bir kaç nokta olacak şekilde kapatıcınızı tekrar sürüp ufak rötuşlarla son haline getirebilirsiniz. Bu sayede oldukça aydınlık bir görünüme kavuştuğunuzu fark edeceksiniz.


 
Etiketler: göz altı kapatıcısı, kapatıcı, en iyi göz altı kapatıcısı, gözaltı kapatıcı, kapatıcı önerileri, göz altı kapatıcısı öneri, göz altı kapatıcı nasıl kullanılır, göz altı kapatıcı nasıl seçilir, concealer önerisi
Mayıs 10, 2021
Listeye dön