8 Adımda Işıldayan ve Bronz Görünümlü Makyaj

Pimood, bronz makyaj, bronz allık, bronz tene makyaj, bronz göz makyajı, bronz ruj, bronz makyaj ürünleri

8 ADIMDA IŞILDAYAN VE BRONZ GÖRÜNÜMLÜ MAKYAJ

Yaz aylarında özellikle daha çekici ve canlı görünmek isteyenler için bronz makyaj kaçınılmaz oluyor. Güneşin zararlı etkisini yüzünde deneyimlemek istemeyenler artık yüksek koruyuculu güneş kremleri ile yüzlerini koruma altına alırken, vücutlarındaki bronzluğu beyaz kalan yüzlerine yansıtmak için, bronz makyaj tekniklerini ve ürünlerini kullanarak, bu farkı ortadan kaldırıyorlar.

 

 

 

Ayrıca, bronz makyaj ürünleri ile yapılan kahve tonlarındaki bu makyaj çeşidi sadece yaz aylarında değil kışın da koyu ten tercih edenler için ideal bir alternatif oluyor. Üstelik bu makyaj uzun yıllardır her dönem makyaj trend listelerinin de ilk sıralarında yer almaya devam ediyor. 

Dünya yıldızlarının da bronz makyaj uygulamalarıyla daha vurucu gözlere ve çekici bakışlara ulaştıkları ortada.

 

 

Şimdi sizlere bir kaç adımda bronz makyaj uygulama adımlarından bahsetmek istiyorum. Kullanacağınız bronz allık, bronz ruj gibi ürünlerle ilgili de bir kaç önerim olacak. Hadi şimdi aşamalara tek tek bakalım.


 

1- Cildinizi Nemlendirin

 

Sağlıklı bir cilt için en önemli unsurlardan biri cildi temizleme işlemi diğeri ise nemlendirme işlemidir. Bronz makyaj ürünleri ile makyaja başlamadan önce güzelce temizlenmiş cildinize, nem dengesini koruyacak hatta dış etkenlere karşı koruyuculuğu da olan bir nemlendirici ile işe başlamalısınız. Bu konuda size “La Roche-Posay Lipikar Balm AP+ Intense Repair Moisturizing Cream” yardımcı olabilir. 

 

 

2- Makyaj Bazını Uygulayın

 

Nemlendirme işlemi tamamsa, sıra makyaj bazını uygulamaya geldi. Makyaj bazı makyajın yüzünüzde daha kalıcı olmasını sağlayan üründür. Makyaj bazını aydınlatıcı özellikte olanlardan seçerseniz, daha ışıl ışıl bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz. Ayrıca bazın üzerine gelen makyaj ürünleri de hem ışıltılı olacaktır hem de daha kalıcı. Makyaj bazı konusunda aradığınız tam da “Nars Radiance Primer Broad Spectrum SPF 35 Sunscreen” olabilir.

 

 

3- Fondöten Seçimini İyi Yapın

 

Makyajda asıl amaç doğal bir görünüm ise, çok yoğun olmayan fondöten seçimi, uygulama için uygun olacaktır. Yaz aylarında cilt renginden bir yada iki ton koyu fondöten seçimi de yapılabilir. Bu sizi canlı ve bronz bir görünüme daha kolay ulaştıracaktır. Ayrıca fondötenin tüm yüze ve boyun bölgesine eşit miktarda dağılımı önemlidir. Bunun için parmaklarınızla ya da süngerle uygulama yapabilirsiniz. Yüzünüzdeki kusurlu noktalarınızı da iyice kapattığınızdan emin olmalısınız. Bir makyaj klasiği olan “Mac - Face and Body Foundation” ile fondöten aşamasını kolayca halledebilirsiniz.

 

 

4- Kapatıcı İle Bronzluktan Önceki Son Dokunuşlara Dikkat Edin

 

Fondöteni uyguladıktan sonra göz altlarınızda ya da cildinizde hala bazı koyuluklar ya da kızarıklıklar varsa concealer veya bir kapatıcıdan yardım almalısınız. Koyuluk olan bölgelere uygulayacağınız concealer ile daha aydınlık bir yüze sahip olacaksınız. Tabi bunu uygularken yine doğal görünümü elden bırakmamalısınız. Ayrıca burun kenarlarına ve çeneye uygulayacağınız kapatıcı ile yüzünüz daha da aydınlanacaktır. “Lancôme Teint Idole Ultra Wear Camouflage” kapatıcı sizin için uygun bir seçim olabilir.

 

 

Göz altı kapatıcılarını doğru kullanıyor musunuz? öğrenmek için tıklayın.

 

5- Sıra da Bronz Göz Makyajı Var

 

Nemlendirme, fondöten işlemi ve kapatıcı uygulaması tamamlandığına göre kusursuz bakışlar için bronz göz makyajı uygulamasına başlayabilirsiniz. Göz kapaklarınıza bronz tonlarda seçeceğiniz simli ya da metalik etkili far sürebilirsiniz. Kahve tonlarındaki farlar bronz makyaj uygulamasının olmazsa olmazıdır. Kaşlarınızı daha yoğun ve kalın göstermek için kaşlarınızın renginde bir kaş kalemi ile rötuş yapmanız yeterli olacaktır. Far ve kaş işlemleri tamamsa, sıra kirpiklere geliyor. Bronz fardan sonra bakışlarınızı biraz daha derinleştirmek ve vurgulamak istiyorsanız, kahve tonlarında bir göz kalemi ile ince bir hat olarak kirpik diplerinizi belirginleştirebilirsiniz. Sonra da rimelinizle kirpiklerinizi eşsiz boyutlara taşımanız gerekiyor. “L'Oréal Paris Eye Go Wild” far paleti içerisinde oldukça fazla seçenek sizi bekliyor. 

 

 

6- Bronz Allık İle Sona Doğru Yaklaşıyorsunuz

 

Mükemmel bir bronz makyaj uygulaması için seçeceğiniz bronz allık ya da bronzer oldukça önemlidir. Fondöten seçimi gibi bronz allık seçimini de teninizden birkaç ton koyu olacak şekilde yapmalısınız. Çok beyaz tenliyseniz de, içinde sıcaklık bulunan bronzer tercih etmelisiniz. Bronz allık seçiminde içinde ışıltı olmasına da dikkat edin lütfen. Ve allığınızı büyük bir fırçayla güneşin ilk değdiği yerlere hafifçe uygulayın. Burun, şakaklar, alın ve çene bölgesine sürdüğünüz bronz allık ile ışıltılı bir yüz aynadan size bakıyor olacak. “Bobbi Brown Bronzing Powder” oldukça güzel bir bronzer olarak tercihleriniz arasında yer alabilir.

 

 

7- Bronz Ruj İle Son Noktayı Koyun

 

Bronz tene makyaj bronz ruj seçimi ile son bulmalı. Evet artık ilk altı maddeyle bronz bir tene ulaştınız, şimdi ruj seçme zamanı. Teninizin tonuna göre yine kahve tonlarında bronz bir ruj tercihi yapabilir ya da daha sıcak tonlarda şeftali, pembe gibi seçimlere kayabilirsiniz. “Make Up For Ever Rouge Artist Lipstick” serisinde tam da aradığınız rengi bulacaksınız.

 

 

8- Hadi Şimdi de Kombin Seçimine Buyrun

 

Bronz makyaj uygulaması tamamsa şimdi sırada kombin seçimi var. Bu yazın moda renkleri ile hazırladığınız bronz makyajınıza uygun kombininizi dolabınızdan çıkarın ve tüm hazırlıklardan sonra keyifle gününüze devam edin. 

 


 
Etiketler: bronz makyaj, bronz allık, bronz tene makyaj, bronz göz makyajı, bronz ruj, bronz makyaj ürünleri
Mayıs 15, 2021
Listeye dön