Aydınlatıcı (Highlighter) İle Işıltılı ve Doğal Bir Makyajın Sırrı

pimood, aydınlatıcı, aydınlatıcı nasıl kullanılır, aydınlatıcı nasıl sürülür, aydınlatıcı makyaj, aydınlatıcı nereye sürülür, aydınlatıcı nasıl uygulanır, highlighter nedir, highlighter nasıl sürülür, highlighter nasıl kullanılır, highlighter makyaj

AYDINLATICI (HIGHLIGHTER) İLE IŞILTILI VE DOĞAL BİR MAKYAJIN SIRRI

Işıltılı ve doğal görünümlü makyaj yapmak ustalık isteyen bir iş olsa da, bir kaç püf noktasıyla bu işin de üstesinden gelmek mümkün. Tabi öncelikle günlük makyajda çokça tercih etmediğiniz ya da doğru uygulamakta zorlandığınız ürünlerden biri olduğunu düşündüğüm aydınlatıcı yani highlighter ürününden başlayalım. Bu yazımda aydınlatıcı (highlighter) nedir, nereye sürülür, nasıl uygulanır tek tek inceleyelim istiyorum. Sonrasında kusursuz ve doğal makyaja bir adım daha yaklaşmış olalım.

 

 

Aydınlatıcı (Highlighter) Nedir?

Aydınlatıcı yüzün belli bölgelerine sürülen ve yüze şekil vermek için kullanılan, fondöten gibi sıvı ya da pudra gibi toz halde bulunan bir makyaj ürünüdür. Aydınlatıcı, highlighter kullanılan makyajlarda yüz daha aydınlık görünür. Kusurlu bölgeler kamufle olurken, yüz hatları da daha çok ortaya çıkar. Ayrıca yüzün daha ince görünmesini de sağlayan bir üründür. Tabi aydınlatıcı (highlighter) nasıl kullanılır, önemli bir konudur. Çünkü uygulama yerleri tüm makyajın görünümünü etkiler. Yanlış bir aydınlatıcı uygulaması makyajı doğallıktan çıkarır ve abartılı bir görünüme ulaştırır. Günlük ya da gece makyajında bu hiç istemediğimiz bir durumdur. Bu nedenle sizlere uygulama konusunda biraz bilgi vermek istiyorum.

 

Aydınlatıcı (Highlighter) Nasıl Kullanılır, Nereye Sürülür?

 

Aydınlatıcı makyajını tamamlamadan hemen önce, aydınlatmanız gereken bölgelere bir fırça yardımıyla uygulanır. Aydınlatıcıyı özel, yelpaze şeklinde, küçük bir fırça yardımı ile sürmelisiniz. Homojen bir şekilde dağıtılan bölgelerin daha aydınlık göründüğünü hemen fark edeceksiniz.

 

Şimdi gelelim, aydınlatıcı (highlighter) nereye sürülür bölümüne. Aydınlatıcı öncelikle göz pınarlarına, göz altlarına, kaş çizgisinin üzerine ve alt kısmına, alın bölgesinin ortasına burnun tam ortasındaki kemik üzerine, elmacık kemiklerinin üst çizgisine, dudak üstü, alt dudak ve çene ortasına uygulanmalıdır. Bu bölgelerin aydınlanması makyajda farklı bir algı yaratır ve yüzünüzü olduğundan ince, burnunuzu da olduğundan küçük gösterir. Dudak altı ve üstünde uygulanan kısımlar ise dudakların dolgunluğunu destekler niteliktedir. 

 

Göz altı kapatıcılarını doğru kullanıyor musunuz? Yazımızı okumak için tıklayın.

 

Makyajınızda kullandığınız allık, bronzer ve aydınlatıcı ürünlerin uygulandıkları bölgeler, uygulanış şekilleri, kullandığınız ürün ve fırça cinsi farklı olmakla birlikte hepsi bir araya geldiğinde, kusursuz, ışıltılı ve doğal makyajın sırları ortaya çıkar. O nedenle ürün seçiminde de dikkatli olmanızda fayda vardır. 

 

 

Seçebileceğiniz en etkili ve iyi aydınlatıcı (highlighter) ürünleri sizin için derledim. Seçim yaparken kendi ten renginizi ve cilt tipinizi göz ardı etmeyin lütfen.

 

1- L’oreal Paris Glow Mon Amour Likit Highlighter

Likit olan Loreal’in bu aydınlatıcı ürünü, toz olan highlighter ürünlere oranla daha kolay ve doğal uygulanabilir. İçindeki parıltılarda sizi ışıl ışıl gösterecektir.

 

2- MAC Strobe Cream in Pinklite

Bu ürünün pembe tonlu versiyonunu makyaj bazı gibi tüm yüzünüze uygulayabileceğiniz gibi aydınlatıcı olarak belirli bölgelerde de uygulayabilirsiniz. 

 

 

Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır? Yazımızı henüz okumadıysanız, tıklayın.

 

3- NYX  Professional Makeup Born To Glow Highlighter Palet

Makyajınızın tonlarına göre highlighter palet de edinmeniz faydalı olabilir. Burada NYX Professional Makeup harika bir palet alternatifini beğeninize sunuyor. 

 

4- Bobbi Brown All Over Glow Sole

Bobbi Brown’un nude tonundaki sıvı aydınlatıcı ürünü, ciltte çok doğal bir yapı oluştururken, içindeki sedef görünümü makyajın ışıltısını arttırıyor ve doğal bir güzellik sunuyor.

 

Yaz aylarının da favorisi olan ve aslında her mevsime çok yakışan, 8 Adımda Işıldayan ve Bronz Görünümlü Makyaj yapmanın püf noktalarını öğrenmek için tıklayın.


 
Etiketler: aydınlatıcı, aydınlatıcı nasıl kullanılır, aydınlatıcı nasıl sürülür, aydınlatıcı makyaj, aydınlatıcı nereye sürülür, aydınlatıcı nasıl uygulanır, highlighter nedir, highlighter nasıl sürülür, highlighter nasıl kullanılır, highlighter makyaj
Temmuz 02, 2021
Listeye dön