2021 Yazının Moda Renkleri Çok Hoşunuza Gidecek

Pimood, bu yazın moda renkleri, bu sene moda renkler, bu sene hangi renk moda, yaz modası, bu yaz ne moda, yaz renkleri, ilkbahar yaz modası

2021 YAZININ MODA RENKLERİ ÇOK HOŞUNUZA GİDECEK 

Maalesef kayıp bir 2020 yılından sonra, umut dolu, heyecanlı ve enerjik 2021 ilkbahar - yaz modası bizleri bekliyor. Sezonun trendlerine geçmeden önce, yaptığım araştırmalar sonucunda yazılarıma bu yazın moda renkleri ile başlamak istiyorum. 2021 yaz trendlerini de tek tek ele alacağım blog yazılarımda, her şeyden önce modanın kalbi ve ışıltısı olan renklerden bahsedelim. Gri gökyüzünü, kara bulutları ve soğuk kış günlerini de geride bıraktığımıza göre, sıcacık, enerjik ve içimizi ısıtan yaz renkleri ile birazcık neşelenelim, derim. 

Bu yazın moda renkleri arasında sıcak renkler de var, soğuk renkler de. Hatta nötrlendiğimiz, bizi dengeleyen, sakinleştiren tonlar da. Pantone’un 2021 ilkbahar - yaz modası için belirlediği, defilelerde de farklı tonlarıyla önümüze sunulan trend renkleri tek tek inceleyelim.

Mom Jean Kombinleri için yazımıza tıklayın.

Sarı Renk Yazlık Kıyafetler İle Sezonun Yıldızı Olun

 

Yaz modası önceliği sarı renge veriyor. Pantone renk paletinde (Pantone 13-0647 Illuminating) olarak tanımlanan aydınlanmayı simgeleyen sarı, en az güneş kadar parıldıyor yaz aylarında bize. Belki bu yaz sahillerde sarı bir mayoyla ya da geceleri bronz teninizle harika görünecek sarı askılı bir elbiseyle, siz de güneşten rol çalabilirsiniz. 

 

 

Gök Mavisi Elbiseler İle Göz Kamaştırın

 

Yaz renkleri dediğimizde mavi olmazsa olmazımız tabi ki. Pantone renk paletinde ise mavi (Pantone 15-4020 Cerulean) tonu ile karşımıza çıkıyor. Yani bu yazın öne çıkan mavi tonu tam da gök mavisi dediğimiz ton. O halde tatil valizlerimizi hazırlamadan, gök mavisi bir maksi elbiseyi gardırobumuza katsak mı? “Bu yaz ne moda?” diyen arkadaşlarınıza da önemli bir tüyo vermiş olursunuz.

 

 

Turuncu Bir Bluz Eklemeden Tatil Valizinizi Kapatmayın

 

Bu yaz hangi renk daha moda derseniz, size tek bir renk sunamam. Çünkü her biri sokak modasında da, defilelerde de oldukça vurgulanan renkler arasında yer alıyor. Pantone bu turuncu renge (Pantone 14 - 1050 Marigold) adını verdi ve gerisini moda tutkunlarına bıraktı. Turuncu bir bluz, etek ya da şort bence bu yaz stilinizin öne çıkan parçalarından olabilir. 

 

 

Pastel Tonlardaki Tercihiniz Kül Yeşili mi Yoksa Mint Yeşili mi 

 

Pantone bu sene moda renkler arasına yeşilin iki tonunu birden koymuş. Bunlardan birincisi (Pantone 13 - 0117 Green Ash) ikincisi ise (Pantone 16 - 5938 Mint). Demek ki bu yaz yeşil renk olmadan olmuyormuş. Tonu ve pastellik düzeyi size kalmış. Zaten insanın ruh haline de iyi gelen bu iki tonu kombinlerinize katmak hiç de zor olmasa gerek. 

 

  2021 Yılının Şort Kombinleri İle Bu Yaz Trendi Yakalayın! yazımız için tıklayın.

 

Denizden Çıkan Mercan Tonları İle Şık Kombinlerinize Biraz Enerji Katın

 

Bu yazın moda renkleri arasında yer alan mercan, tüm ışıltısı ve sıcak tonuyla karşınızda. (Pantone 16 - 1529 Burnt Coral) isminden de anlaşılacağı üzere oldukça yakıcı bir ton olarak karşılıyor bizi. Mercan şekliyle de rengiyle de tam yaz mevsimine çağrı yaptığına göre, mercan rengi parçaların kombinlerde yer alması kaçınılmaz olsa gerek. 

 

 

Pembe Kıyafetler İle En Tatlı Şekerlemelerden Rol Çalın

 

2021 yaz modası pembe kıyafetler olmadan olur mu? Hem de pembenin her tonu açığı da, koyusu da, pasteli de, fuşyası da, ahududusu da… (Pantone 18 - 2043 Raspberry Sorbet) rengin adı ahududu şerbetiyle damağımızda tat bırakıyor gibi. Tasarımcılar da, pembe renk severler de bu trendden oldukça memnun. O zaman en tatlı şekerlemeler neden sokaklara inmesin?

 

 

Eflatun ile Orkide Esintisi Kıyafetlerinizde Yer Alsın

 

Mor oldukça iddialı tonlar arasında yer alırken, lüks ve zarafeti de simgeler aynı zamanda. Pantone bu yıl morun tonu olan eflatunu da unutmamış (Pantone 17 - 3628 Amethyst Orchid) ile rengi ilkbahar yaz modası trend renkleri arasına koymuş. Bize de bu rengi en iyi şekilde kombinlerimize yansıtmak kalıyor. 

 

 

Krem Rengi İle Bronz Tenlerinizde Nötrleşme Zamanı

 

Krem, kırık beyaz, ekru hepsi de (Pantone 11 - 0110 Buttercream) rengine gönderme niteliğinde. Zaten yaz mevsimi bu ton olmadan olur mu hiç? En güzel keten kıyafetlerinizi sokaklara ve sahillere taşıyın, ketenin pamuksu dokusuyla, kremin nötrlüğü ile doğanın dengesini ruhunuzda hissedin.

 


 
Etiketler: bu yazın moda renkleri, bu sene moda renkler, bu sene hangi renk moda, yaz modası, bu yaz ne moda, yaz renkleri, ilkbahar yaz modası
Mayıs 24, 2021
Listeye dön